TOEFL

TOEFLTOEFL (Test Of English As a Foreign Language) sınavı ana dili İngilizce olmayanların Amerikan İngilizcesi bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır. TOEFL Sınavı dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren yaklaşık 4300 kolej ve üniversite tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır.İngilizce dil bilgisini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile kanıtlamak isteyen herkes bu sınavlara New Oxford English farkı ile girebilir.

NEW OXFORD ENGLISH’te TOEFL: ETS standartlarında olan programımız, öğrencilerimizi TOEFL sınavına, hem dil yetkinliğini hem de bilgisayar üzerinde sınav becerisini geliştirmek için Prep Course ve TOEFL Hazırlık Programı olmak üzere 2 adımda hazırlar. Kurumumuzda gireceğiniz seviye tespit sınavı sayesinde ihtiyacınız olan program belirlenecektir.

. PREP COURSE : Bu kurs programında öğrencilerimizin TOEFL hazırlık programına başlamadan önce gramer ve kelime bilgisi tekrarı yaparak TOEFL-IBT eğitimine eksiksiz başlamaları hedeflenir.

. TOEFL-IBT PROGRAMI : Sınav stratejilerinin, taktiklerinin ve püf noktalarının hem teknik olarak, hem de bilgisayar üzerinde uygulamalı olarak öğretileceği ve sınav odaklı dil becerisi çalışmalarının yapılacağı ana TOEFL-IBT Hazırlık programıdır.

New Oxford English‘te TOEFL-IBT gruplarına başlamayı düşünen öğrencilerin seviyelerinin en az Upper – intermediate (orta üstü) seviyesinde olması gerekmektedir. Aksi taktirde önce Upper – intermediate (orta üstü) seviyesine getirilip daha sonra TOEFL-IBT gruplarımıza dahil edilmesi önerilir.

TOEFL derslerimize katılmak için Etlik şubemizle iletişime geçin.