SIK SORULANLAR

soru-isareti

sorusorNew Oxford English öğretmen kadrosu nasıldır?
Yabancı dil öğretim kadromuz;
Asıl meslekleri öğretmenlik olan, kendi alanından mezun Türk ve Yabancı eğitmenlerden oluşmaktadır. Yabancı eğitmenlerimiz, uluslararası geçerliliği olan TESOL (teaching english to speakers of second or other languages) dil öğretimi sertifikalıdır.

 

sorusorNew Oxford English kayıt alma sistemi nasıldır? Uzun süreli kayıt olmam mı gerekiyor?
Kursumuzda tek tek ya da çoklu kur kayıtları alınmaktadır. Kur sonlarında yapılacak sözlü ve yazılı sınavlardan başarılı olmanız halinde bir üst kura kayıt yaptırabilirsiniz. Eğitimde süreklilik başarı için elzem olduğundan çoklu kur kayıtları olumlu bir yaklaşım olacaktır. Extra indirimlerden de bu şekilde azami fayda sağlayacaksınız.


sorusorDil öğretiminde “kur” derken ne anlamalıyım?

Dil öğreniminde seviyelere ulaşmak için, dersanelerin uygulamış olduğu farklı aşamalardır. Örneğin; A dersanesi 2 kur ile 1 seviyeye ulaşırken B dersanesi 3 kur ile aynı seviyeye ulaşabilir. Fakat, sonuçta her iki dersanede aynı seviyeyi aynı süreç içerisinde tamamlar. Bir seviyelik süre normalde 80-110 saattir.

 

sorusorNew Oxford English’te eğitimime devam ederken tek bir öğretmenden mi eğitim alacağım?
Siz New Oxford English’te eğitim alırken sadece 1 seviyelik süreçte (80-110 ders saati) aynı öğretmenden ders alırsınız. Bir sonraki kura başlarken öğretmeniniz belki değişebilir.Bunun ana nedeni farklı kültürleri öğretmek, değişik telafuzlara öğrenciyi maruz bırakmaktır.


sorusorPeki 1. kurdan başladığımda ana dili İngilizce olan öğretmenden ders alırken O’nu nasıl anlayacağım, nasıl derdimi anlatacağım?

Bunun cevabı birkaç maddeyle verilebilir:

  • 1) Oluşturduğumuz grup olarak İngilizce’yle ilgili benzer sorunları paylaştığınız için 1 hafta kadar alışma sürecinden sonra kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz bir ortamda eğitim alacaksınız.
  • 2) Ders %100 İngilizce olarak anlatılacağı için belki her konuşulanı anlayamayabilirsiniz. Bizim sizden beklentimiz, düzenli not tutmak, ders içerisinde alıştırmaları yapmaya çalışmak ve günlük konuları tekrar etmenizdir. Bütün bunlar gereksinim duyduğunuz kulak dolgunluğunu size kazandıracaktır.
  • 3) Ders içerisinde anlaşılmayan konular olduğunda öğrencilerimiz telafi derslerine katılarak Türkçe yardım alabilirler.
  • 4) Her kurun bitiminde yapılan kur atlama sınavından önce o kurda verilen bütün bilgilerin kısa bir tekrarı yapılır. Öğrenciler taze bilgilerle sınava girer.

Bütün bunlara rağmen ilk aşamada belli bir zorlanma olacaktır, fakat az da olsa bu zorlanmayı yaşamayan bir öğrenci lisan öğrenme sürecine başlayamaz.

 

sorusorTemel İngilizce bilirliği için hangi seviyeleri tamamlamam gerekir?
Temel iletişim becerilerine sahip olmak için en azından B1 seviyesini tamamlamak gerekir. Bu seviyeyi tamamlayan kursiyerler temel İngilizce iletişimini kolaylıkla sağlayabilirler.